sobota 30. srpna 2014

Wanaka a národní park Mount Aspiring

Wanaka je město situované na jižním konci stejnojmeného jezera. Wanaka na nás působí elegantněji než Queenstown. Ulice Wanaky působí luxusním dojmem, sportovní obchody se značkovým vybavením a kavárničky, v kterých popíjejí lyžaři a snowboarďáci, co se vrátili z hor.


Vycházíme na nedaleký vrchol Mt Iron. Hora z dálky vypadá opravdu jako velká žehlička.


Jezero Wanaka, pohled z Bacon Pointu.


Západ slunce na jezeře a racek.


Slavná vrba z Wanaky v podvečer a ráno:Snowboardování v středisku Cardrona Alpine Resort na jihovýchodních svazích hory Mount Cardrona. Mapka areálu zde.Pohled do údolí Cardrona Valley.


Jezero Hawea leží severně od jezera Wanaka. Odděluje je úzký pětatřicetikilometrový pruh země, jemuž se říká krk.Národní park Mount Aspiring je třetí nejrozlehlejší národní park na Novém Zélandě. Park leží v blízkosti turistického Queenstownu a Wanaky.


30 metrový vodopád Thunder Creek Falls vytéká ze skály. Když k němu docházíme, objevuje se v jeho patě duha.
Blue Pools dostali své jméno díky jejich výrazně modré barvě. Modrá barva je výsledkem lomu světla na čisté vodě vytékající z ledovce.

Aby jsme se dostali dál k západnímu pobřeží, musíme přejet Haast Pass. Ten bývá otevřen jen přes den, protože zde může hrozit padání kamenů. Když zde projíždíme, zastavuje nás technické auto a čekáme až zajistí povolené kameny.


Žádné komentáře:

Okomentovat