A cesta se stává nebezpečnější. Nejenže nám jí několikrát křižují nekontrolovatelné krávy. Ale cedule padající kamení, tady znamená opravdu padající kamení. Na cestě, která se mezitím změnila na štěrkovitou, leží velké kusy balvanů. Dokazuje to i pohled na skály po stranách cesty, po nichž proudí vodopády tekoucí vody s kusy bahna. Z okolního pralesa stoupá mlha.
Občas potkáme pochybné stavení, kde na plotě suší zvířecí kůže, nad kterými poletují mušky. Projíždíme 180 metrů dlouhou hobití dírou. V letáčku se dočítám, že při jejím kopaní zde kdysi našli zkamenělého gigantického kraba.
Další atrakcí je hrob Joshua Morgana, který zde zemřel ve 35 letech. Začíná se stmívat a my jsme teprve v půlce cesty. Naštěstí konečně narážíme na civilizaci. Není jí město, ale hned republika. Vesnička Whangamomona sama sebe vyhlásila v roce 1989 za republiku.
Kemp je nevšedně vybaven nejrůznějšími cvičících nástroji pro venkovní použití a artefakty v podobě výstavní záchodové mísy.
Ale jako jeden z mála kempů jsou tady za slušný peníz taky sprchy a kuchyň. V kempu v údolí se rozléhají podezřelé zvuky naruživých býků pasoucích se na okolních kopečcích.
Druhý den přijíždíme do Stratfordu na západním pobřeží. Přežili jsme to.
Žádné komentáře:
Okomentovat