čtvrtek 27. listopadu 2014

Noční koupání se světelkujícím planktonem na Paradise Island

Na Paradise Island jsme se dostali náhodou díky našeho skvělého kamaráda Dhanyho. Tehdy jsem myslela, že všechno nejlepší, co během našeho cestování můžeme vidět, jsme už viděli. Mýlila jsem se, Paradise Island předčil vše.
Po nejhorší cestě na motorkách, co jsem tady zažila, dorážíme k rybářské chatce Dhanyho kamaráda Jajy. Od něj si pujčujeme loďku a vyplouváme směr Paradise Island.Naše výprava Francouzska Momo, Barča, Kuba, Indonésané Dhany, Zijak, Jaja a Francouzi Polo a Kadyma.


I když je ostrov lidmi neobydlen, brzy se setkáváme s jeho prvními obyvateli. Krabíci se schovávají v drobných dírkách v písku a klepítkami malují do písku zajímavé struktury a textury.


Koupené se ve sladké laguně koryta řeky vlnící se do moře. Podobný nápad má také had, který se plazí stejným směrem. To nás ale od koupání neodradí. Z korun stromů nás tiše pozorují černí opičáci.


Dhany, Jaja a Zijak pro nás váří výborné nudle se zeleninou. Kromě toho pro nás Dhany griluje opět čerstvou rybu.Neopakovatelná atmosféra provází večer na ostrově. Zijak hraje na kytaru a zpívá. Dhany bere jeden z prázdných barelů na vodu a začne do něj bubnovat, chraplavým hlasem dopňuje Zijakův zpěv. Jaja zase štěrká do rytmu s lžičkami a vidličkami. Do toho všeho praská oheň a šumí moře.


Nejlepší část večera ale teprve přichází. Noční koupání! V dobré náladě utíkáme do vln. V tmavé vodě kolem nás začínají zářit malé světélka. Je to plankton, který reaguje na pohyb kolem něj tak, že začne světélkovat. Čím plaveme hlouběji, tím se kolem nás třpytí více hvězdiček. Je to magický pocit. Připadá mi jako bych měla kouzelné ruce a mohla z nich čarovat nové hvězdy a tvořit malý vesmír. Ve vodě nejrůzněji skáčeme, tančíme a prostě si užíváme ten neopakovatelný zážitek. Jsme v moři nekonečně dlouho. Když se vysušíme, tak se jdeme koupat znova a znova. Nedá se to pořádně popsat, nedá se to vyfotit ani natočit, to se musí prožít.


I když máme s sebou stan, nakonec usínáme všichni na ručníku na pláži. Další den ještě užíváme poslední koupání na ostrově a je čas se posunout zase dál.

Žádné komentáře:

Okomentovat